Strona główna > Zastosowanie Produktów > Zapotrzebowanie u sportowców wyczynowych

Zapotrzebowanie organizmu sportowców wyczynowych w zależności od uprawianej dyscypliny

Opracowany przez Colgana sposób określania dziennego zapotrzebowania sportowców na białko dotyczy zaawansowanych zawodników trenujących co najmniej 3 godziny dziennie. System opiera się na założeniu, że najważniejszymi czynnikami determinującymi zapotrzebowanie na białko są: rodzaj dyscypliny sportowej, intensywność treningu i masa ciała.

Około 25 proc. całkowitej ilości białka sportowiec powinien spożyć w posiłku „potreningowym” ok. 30 min po treningu, najlepiej w postaci preparatu białkowego. Resztę dziennego zapotrzebowania na białko rozkłada się na pozostałe 4 posiłki.
Dopiero małe i częste posiłki uzupełniane małymi porcjami preparatów proteinowych, pełnią funkcję stymulującą korzystny metabolizm. Ponad to częste stosowanie małych dawek białka przyczynia się do utrzymania trwałego poziomu aminokwasów we krwi.
Korzyści wynikające ze stosowania preparatów
Dla właściwego efektu wspomagania wysiłku istotny jest nie tylko zwiększony udział białka w diecie, ale również możliwość jego zagospodarowania przez organizm. Na taką możliwość wpływa wiele czynników, wśród których najważniejsze to: postać i wartość biologiczna białka, wielkość porcji oraz proporcja białek do węglowodanów. Za najkorzystniejszą dla właściwego funkcjonowania organizmu uznaje się proporcję białek w stosunku do węglowodanów w pożywieniu jak 1:4.

Preparaty IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60, dzięki odpowiednim proporcjom najważniejszych aminokwasów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tkanki mięśniowej, stosowane przed i po treningu oraz bezpośrednio przed snem i po przebudzeniu, przyczyniają się do łagodzenia katabolizmu powysiłkowego i poabsorpcyjnego.

  IZOLAT 97 zalecany przede wszystkim dla sportowców dyscyplin siłowych i wytrzymałościowo-siłowych, z uwagi na najwyższą wartość biologiczną białka a tym samym największą efektywność wspomagania w procesie budowy i regeneracji tkanki mięśniowej.

  KONCENTRAT 80 zalecany dla sportowców dyscyplin wytrzymałościowych, wytrzymałościowo-siłowych i siłowych.

  KONCENTRAT 60 zalecany szczególnie dla trenujących pozostałe dyscypliny wymagające podaży wysokowartościowego białka w diecie, ale nie nastawione na intensyfikację budowy tkanki mięśniowej.
Szczególny wpływ preparatów IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 na organizm sportowca w zależności od uprawianej dyscypliny
  Pływanie - rozwój i regeneracja mięśni klatki piersiowej, barków i grzbietu

  Biegi sprinterskie, skoki, narciarstwo zjazdowe, biegowe, skoki narciarskie, chód - poprawa siły mięśni nóg, wzrost tempa regeneracji tkanki mięśniowej po wysiłku, poprawa wytrzymałości mięśni.

  Piłka nożna, koszykówka, biegi długodystansowe, kolarstwo, wioślarstwo, hokej, wspinaczka - utrzymanie zdolności do szybkiej regeneracji mięśni oraz poprawa wytrzymałości, siły, skoczności oraz elastyczności.

  Rzuty, zapasy, boks, podnoszenie ciężarów, kulturystyka - poprawa siły i wytrzymałości mięśni oraz zwiększenie zdolności regeneracji.

  Gimnastyka, jazda figurowa na lodzie, jeździectwo, szermierka - poprawa zdolności szybkiej regeneracji oraz elastyczności mięśni.


Tabele dawkowania produktów:


wersja do wydruku

ZASTOSOWANIE PRODUKTóW
Zapotrzebowanie u sportowców wyczynowych
Zapotrzebowanie pod kątem wybranych chorób
Zróżnicowane zapotrzebowanie pod względem sposobu żywienia
Zapotrzebowanie ze względu na stan fizjologiczny
Zapotrzebowanie ze względu na aktywność fizyczną i rodzaj pracy
Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciałaAKTUALNOŚCI
Białko serwatkowe – pomyśl o proteinach
Białko serwatkowe kojarzy nam się przede wszystkim z kulturystami i sportowcami wyczynowymi. dalej >>

Białko serwatkowe - "super jedzenie"
Zdrowotne korzyści, jakie niosą ze sobą białka serwatkowe. dalej >>

Właściwości anty rakowe białka serwatkowego
Białko serwatkowe jest źródłem specyficznych komponentów dalej >>

© 2001-2015 Extensor - wszelkie prawa zastrzeżone
designed & powered by omnibit.pl