Strona główna > Zastosowanie Produktów > Zróżnicowane zapotrzebowanie pod względem sposobu żywienia

Zapotrzebowanie organizmu zróżnicowane pod względem sposobu żywienia

Sposób odżywiania ma bezpośredni związek z udziałem poszczególnych składników pokarmowych w diecie, w tym także białka. Weganizm jako filozofia, która całkowicie wyklucza z diety produkty pochodzenia zwierzęcego, eliminuje tym samym wykorzystanie preparatów na bazie białka serwatki.

W programach redukcji wagi sugerowane są wysokie jednorazowe porcje preparatów wysokobiałkowych (zawierające do 100 g białka) podawane w 2-3 oddzielnych racjach dobowych. Już 50 proc. udział białek w dobowej wartości kalorycznej diety przynosi znaczny ubytek wagi i podskórnych lipidów. Kuracje takie mogą być bardzo efektywne, jednak zaleca się dużą ostrożność w bezkrytycznym ich stosowaniu. Każdorazowo tak intensywna suplementacja powinna być prowadzona pod nadzorem specjalisty dietetyka lub lekarza.

Korzyści wynikające ze stosowania preparatów
Wegetarianizm: Zapotrzebowanie na wysokowartościowe białko w przypadku osób stosujących jedną z odmian wegetarianizmu jest tym większe, im mniejsze jest spożycie białka zwierzęcego z dietą. Wartość odżywcza białka pochodzenia roślinnego jest znacznie mniejsza z uwagi na ograniczony skład aminokwasowy, niewystarczający do pokrycia zapotrzebowania organizmu człowieka. Suplementacja preparatami IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 w przypadkach, które dopuszczają udział produktów pochodzenia zwierzęcego w diecie wegetariańskiej może mieć decydujący wpływ na zdrowie. Odpowiednia suplementacja IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 może zapobiegać niedokrwistości, rachityczności, zanikowi mięśni oraz zaburzeniom wzrostu i rozwoju psycho-somatycznego organizmu.

Odchudzanie: stosowanie wysokich dawek preparatów bogatobiałkowych IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 może dawać szybki efekt w postaci utraty wagi ciała i poziomu podskórnych lipidów, dzięki właściwości zwiększonego tempa przemiany materii. Wysokie porcje białek zawartych w preparatach IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 są w stanie podnieść poziom podstawowej przemiany materii nawet o 40 proc., jak również hamować łaknienie.

Efekty odchudzania organizmu zapewnia:
  • relatywnie niska kaloryczność białek
  • słaba dostępność energetyczna substratów białkowych
  • wpływ na procesy neurotransmisyjne
  • rozprzęganie fosforylatywnej oksydacji

W programach redukcji wagi można stosować wysokie, jednorazowe porcje białek (do 100g) podawane w 2-3 oddzielnych racjach dobowych, jednakże postępowanie takie powinno być zawsze prowadzone po konsultacji i pod kontrolą lekarza!

Tabele dawkowania produktów:


wersja do wydruku

ZASTOSOWANIE PRODUKTóW
Zapotrzebowanie u sportowców wyczynowych
Zapotrzebowanie pod kątem wybranych chorób
Zróżnicowane zapotrzebowanie pod względem sposobu żywienia
Zapotrzebowanie ze względu na stan fizjologiczny
Zapotrzebowanie ze względu na aktywność fizyczną i rodzaj pracy
Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciałaAKTUALNOŚCI
Białko serwatkowe – pomyśl o proteinach
Białko serwatkowe kojarzy nam się przede wszystkim z kulturystami i sportowcami wyczynowymi. dalej >>

Białko serwatkowe - "super jedzenie"
Zdrowotne korzyści, jakie niosą ze sobą białka serwatkowe. dalej >>

Właściwości anty rakowe białka serwatkowego
Białko serwatkowe jest źródłem specyficznych komponentów dalej >>

© 2001-2015 Extensor - wszelkie prawa zastrzeżone
designed & powered by omnibit.pl