Strona główna > Zastosowanie Produktów > Zapotrzebowanie ze względu na stan fizjologiczny

Zapotrzebowanie organizmu ze względu na jego stan fizjologiczny

Stan fizjologiczny organizmu determinuje tempo przebiegu reakcji katabolicznych, a tym samym ma bezpośredni wpływ na zapotrzebowanie organizmu na białko.

Korzyści wynikające ze stosowania preparatów
Rekonwalescenci: są to osoby, u których zapotrzebowanie na białko zmienia się w zależności od jednostki chorobowej determinującej zakres rekonwalescencji. Rekonwalescentów po operacji oraz chorych tzw. hiperkatabolicznych, u których następuje bardzo szybki metabolizm białka w organizmie charakteryzuje największe zapotrzebowanie na wysokowartościowe białko.
Preparaty bogatobiałkowe IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 sprzyjają szybkiej regeneracji i odbudowie uszkodzonych oraz zoperowanych tkanek i narządów w organizmie.

Kobiety ciężarne i karmiące: ciąża i okres karmienia stanowią dla ustroju kobiety znaczne obciążenie, które - zwłaszcza u kobiet słabszych fizycznie - może stać się czynnikiem działającym negatywnie, tzn. czynnikiem stresowym. W okresie ciąży dochodzi do zmiany kierunku przemiany materii. Procesy odnowy i wzrostu zaczynają przeważać nad procesami rozpadu. Organizm kobiety jest w tym okresie bardzo wrażliwy na niedobory białka (szczególnie w II i III trymestrze). W II trymestrze zwiększa się znacznie zapotrzebowanie na wysokowartościowe białko, które jest potrzebne jako składnik budulcowy dla płodu wykazującego w tym czasie dużą dynamikę wzrostu. Ponadto służy jako główny składnik rosnących tkanek ustroju matki.

Preparaty bogatobiałkowe IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 stosowane pod nadzorem lekarza jako uzupełnienie diety niedoborowej w białko mogą zapobiegać nieprawidłowemu przebiegowi ciąży, w tym zmniejszać prawdopodobieństwo osłabienia organizmu i występowania chorób u ciężarnych, zmniejszać prawdopodobieństwo występowania śmiertelności okołoporodowej oraz wad wrodzonych. Okres karmienia charakteryzuje się wytwarzaniem wysokowartościowego mleka, co pociąga za sobą stałą utratę licznych składników ustrojowych, w tym białka o najwyższej wartości biologicznej. Dobrym sprawdzianem prawidłowej podaży białka jest częsta kontrola ciężaru ciała matki oraz niemowlęcia. Preparaty IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 sprzyjają utrzymaniu laktacji na prawidłowym poziomie oraz zapobiegają niedoborom wysokowartościowego białka w diecie, a tym samym jego ubytku z organizmu karmiącej matki.

Tabele dawkowania produktów:


wersja do wydruku

ZASTOSOWANIE PRODUKTóW
Zapotrzebowanie u sportowców wyczynowych
Zapotrzebowanie pod kątem wybranych chorób
Zróżnicowane zapotrzebowanie pod względem sposobu żywienia
Zapotrzebowanie ze względu na stan fizjologiczny
Zapotrzebowanie ze względu na aktywność fizyczną i rodzaj pracy
Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciałaAKTUALNOŚCI
Białko serwatkowe – pomyśl o proteinach
Białko serwatkowe kojarzy nam się przede wszystkim z kulturystami i sportowcami wyczynowymi. dalej >>

Białko serwatkowe - "super jedzenie"
Zdrowotne korzyści, jakie niosą ze sobą białka serwatkowe. dalej >>

Właściwości anty rakowe białka serwatkowego
Białko serwatkowe jest źródłem specyficznych komponentów dalej >>

© 2001-2015 Extensor - wszelkie prawa zastrzeżone
designed & powered by omnibit.pl