Strona główna > Zastosowanie Produktów > Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciała

Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciała

Za podstawę opracowania wytycznych dla poszczególnych grup wiekowych przyjęto opracowane w 1998 roku "Normy żywienia dla ludności w Polsce".

W całkowitej, zalecanej ilości białka, pełno wartościowe białko zwierzęce powinno stanowić 50 proc., a w przypadku dzieci i młodzieży oraz sportowców narażonych na szczególnie duży wysiłek fizyczny nawet 60 proc.

W przypadku dzieci, u których nie zdiagnozowano wyraźnych przyczyn nie zaleca się zastępowania naturalnego żywienia preparatami dietozastępczymi. Również w przypadku młodzieży podawanie białka wyłącznie w postaci preparatów dietetycznych może doprowadzić do powstania nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Dlatego w uzasadnionych przypadkach zaleca się tylko częściowe zastępowanie produktów żywnościowych białkiem pochodzącym z preparatów. W codziennym żywieniu preparat wysokobiałkowy powinien być spożywany tuż przed lub w trakcie posiłku, najlepiej w obecności produktów zawierających białko roślinne, co umożliwi maksymalne wykorzystanie aminokwasów zawartych w pożywieniu.
Korzyści wynikające ze stosowania preparatów
Dzieci: preparaty bogatobiałkowe w przypadku dzieci zaleca się stosować tylko w uzasadnionych i zdiagnozowanych przypadkach, w których istnieje zagrożenie zdrowia bądź życia i zawsze pod kontrolą lekarza. W takich sytuacjach preparaty IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 mogą skutecznie zapobiegać wadom rozwojowym spowodowanym niedostatecznym spożyciem wysokowartościowego białka w diecie lub zaburzeniami wchłaniania z przewodu pokarmowego

Młodzież: organizm nastolatka w wieku 10-18 lat intensywnie rozwija sie psycho-fizycznie, zachodzą w nim burzliwe przemiany metaboliczno-hormonalne. Do prawidłowego przebiegu tych procesów niezbędna jest między innymi odpowiednia podaż wysokowartościowego białka. Niestety, statystycznie rzecz biorąc, produkty będące źródłem wysokowartościowego bialka wybierane są przez młodzież coraz rzadziej na rzecz produktów bogatotłuszczowych i bogatowęglowodanowych. Dlatego też preparaty białkowe IZOLAT 97, KONCENTRAT 80, KONCENTRAT 60 mogą wspomagać i łagodzić przebieg procesów dojrzewania, dzięki odpowiedniej kompozycji aminokwasów niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu .

Kobiety: zapotrzebowanie kobiet na białko o statycznym trybie życia wyznaczane jest przede wszystkim przez cykl miesięczny,wiążs sie to z intensywniejszą produkcją hormonów białkowych oraz utratą białka związanego z krwią.

Mężczyźni: organizm mężczyzny zawiera więcej białka mięśniowego niż kobiety. Procesy metaboliczne związane z ciągłą wymianą i odnawianiem się białek tkankowych są u mężczyzn intensywniejsze niż u kobiet. Stąd również w przypadku mężczyzn o statycznym trybie życia wskazana jest właściwa podaż wysokiej jakości białka w diecie.

Ponadto duża intensywność i tempo życia oraz codzienny stres na jaki narażony jest człowiek, zwiększają zapotrzebowanie na białko o wysokiej wartości biologicznej.

Tabele dawkowania produktów:


wersja do wydruku

ZASTOSOWANIE PRODUKTóW
Zapotrzebowanie u sportowców wyczynowych
Zapotrzebowanie pod kątem wybranych chorób
Zróżnicowane zapotrzebowanie pod względem sposobu żywienia
Zapotrzebowanie ze względu na stan fizjologiczny
Zapotrzebowanie ze względu na aktywność fizyczną i rodzaj pracy
Zapotrzebowanie organizmu wg wieku płci i masy ciałaAKTUALNOŚCI
Białko serwatkowe – pomyśl o proteinach
Białko serwatkowe kojarzy nam się przede wszystkim z kulturystami i sportowcami wyczynowymi. dalej >>

Białko serwatkowe - "super jedzenie"
Zdrowotne korzyści, jakie niosą ze sobą białka serwatkowe. dalej >>

Właściwości anty rakowe białka serwatkowego
Białko serwatkowe jest źródłem specyficznych komponentów dalej >>

© 2001-2015 Extensor - wszelkie prawa zastrzeżone
designed & powered by omnibit.pl