Strona główna > Informacje prasowe > Materiały prasowe wrzesień - Active

Mistrzostwa Polski w Kick - Boxingu

25 września 2004 roku w nowej hali sportowej w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick - Boxingu w Formule Low Kick.

W hali sportowej w Miliczu niedaleko Wrocławia odbyły się Mistrzostwa Polski w Formule Low Kick. Mistrzostwa Polski w tej formule odbywały się na zasadzie Gali, tzn. zawodnicy rozgrywali tylko jedną walkę w swojej kategorii wagowej. Zgodnie z opracowanym regulaminem z obu poprzednich eliminacji wyłoniono po dwóch zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów w swojej kategorii wagowej. Oni zostali zaproszeni do udziału w Mistrzostwach Polski. Na ringu spotkali się zawodnicy, którzy mogli zastosować walkę ciągłą z pełnym kontaktem, dopuszczalne były uderzenia poniżej pasa - nogą w udo. Jest to „najtwardsza”, jak mawiają zawodnicy, kategoria kick-boxingu, dopuszczająca nokaut. Andrzej Garbaczewski – trener Michała Głogowskiego – zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Polski, potwierdził nienaganne przygotowanie wszystkich zawodników, a także wysoką ich frekwencję.

Michał był doskonale przygotowany do tych zawodów, na ringu pokazał dobrą walkę zarówno techniczną jak i taktyczną. Jestem bardzo zadowolony z jego wyników” – dodał Andrzej Garbaczewski. Walkę finałową w swojej kategorii wagowej Michał Głogowski stoczył z zawodnikiem klubu z Nowego Sącza.

Wszyscy zawodnicy prezentowali wysoki poziom przygotowania, dla mnie walka z najlepszym to duże wyzwanie. Jestem zadowolony z walki i cieszę się z wygranej. Przygotowując się do Mistrzostw Polski w kick-boxingu, które odbyły się 25 – 26 września br. w Miliczu, swoją dietę wzbogacałem w większą ilość białka. Nadal swoje posiłki uzupełniam wysokobiałkowym preparatem Extensor Active, który sprawia, że poprawia się przemiana materii, a po treningu nie odczuwam silnego zmęczenia” – powiedział Michał Głogowski.

Zwycięzcy Mistrzostw Polski w Kick - Boxingu w Formule Low Kick w Miliczu przygotowują się do Mistrzostw Europy, które mają odbyć się 18 października br. w Czarnogórze.
W pierwszej rundzie ostatniej walki jeden z zawodników - Łukasz Woś z Fighter Wrocław uderzył nogą swojego przeciwnika, w wyniku tego silnego kopnięcia złamał sobie kość piszczelową. Walka została przerwana i mimo ogromnej przewagi wrocławskiego zawodnika Mistrzem Polski został jego rywal. Low Kick jest formułą, w której podobne kontuzje zdarzają się bardzo często.

Kick-boxing powstał z połączenia dalekowschodnich sztuk walki ze współczesnymi sportami walki takimi jak boks. Do tej sztuki walki wprowadzono nowoczesne metody nauczania i treningu.

wersja do wydruku

INFORMACJE PRASOWE
listopad 2004
październik 2004
wrzesień 2004
sierpień 2004
lipiec 2004AKTUALNOŚCI
Białko serwatkowe – pomyśl o proteinach
Białko serwatkowe kojarzy nam się przede wszystkim z kulturystami i sportowcami wyczynowymi. dalej >>

Białko serwatkowe - "super jedzenie"
Zdrowotne korzyści, jakie niosą ze sobą białka serwatkowe. dalej >>

Właściwości anty rakowe białka serwatkowego
Białko serwatkowe jest źródłem specyficznych komponentów dalej >>

© 2001-2015 Extensor - wszelkie prawa zastrzeżone
designed & powered by omnibit.pl